Секция по детска хирургия

www.pedsur.net
Дата и час: 25 Ное 2017, 12:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2014, 11:34 

Здр.д-р Бранков моля за помощт! Синът ми е на 5г.на 1г.8м започнаха нощни болки във корема и повръщане, лежали сме във университетска детска педиатрия там ни правиха гастероскопия със диагноза Герб, прибрахме се във къщи със предписан мутилиум.Пихме го 2м.след като приключи пак се започнаха повръщания предимно вечер или сутрин като преди да повърне е със болка и някакво преглъщане постоянно.лежали сме при д-р Лазарова във Токуда там ни откриха със грюкозотолерантен тест кетогенна хипогликемия ограничаване на мазни храни но въпреки диетата нява ефект правен ни е и скенер на главата нищо нямаме.моля ви за помощ малкият е измъчен от бебе само по болници се мъкнем и нямаме конкретна диагноза може ли да му се направи ядреномагнитен резонанс на коремни органи не ме разбирайте погрешно но вече искам да го пощадя от към болници дълги кръвни изследвания и нищо искаме да се разбере какво му е.живота ни е ужасен почити не спим от страх да не получи пак повръщане той също се страхува.Моля ви докторе помогнете ни.Благодаря ви!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2014, 20:59 
Модератор
Аватар

Ние работим съвместно с д-р Лазарова по тези проблеми, сигурен съм, че е направила всичко както трябва. Когато е необходимо тя консултира децата с мен от хирургична гледна точка. С ЯМР не може да се постави диагноза. Все пак елате и при мен в Детския център на Токуда да поговорим.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2014, 10:16 

Искам да уточня че доктор Лазарова искаше да ни направи и ph метрия но нещо стана със батериите на апарата и неуспя.Може ли храната да влияе на Герб защото при по пикантни храни и прием на натурарен сок започват силни болки? Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2014, 18:48 
Модератор
Аватар

Във всички случаи трябва да спазвате диета. А щом получава и киселини, към лечението освен Мотилиум трябва да добавите Нексиум - 2 х 10 пж (сутрин и вечер) за 2 седмици, после само вечер. Понякога добавям таблетки Сукралфат - 3 х 1/2 на гладно, но трябва да се следи да не се запече. Това лечение трае поне 1 месец, после се преценява отново.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2014, 22:55 

Благодаря ви докторе за изчерпателните отговори! Надявам се след празниците да дойдем до София за преглед! Весели празници!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2015, 17:09 

Здравейте,докторе! Съжалявам,ако въпросът ми не е на място ,но съм много притеснена. Дъщеря ми/1г. 7м./ от две седмици има суха кашлица, откриха ѝ бактерия в гърлото и гъбички в устата. Кърмя я още, храни се само с домашно приготвени супи, не яде шоколади , цитруси и т.н. , не повръща, не е давала симптоми на коремни болки и т.н . Но педиатърката ни казва, че има съмнения за ГЕРБ , заради гъбичките ( били фактор за тази болест) и като я натиснела по езика към гърлото била разбрала, че има форма на такъв рефлукс ( което ми е меко казано странно). Кажете моля ви вашето мнение, и може ли от една кашлица да се изхожда за такава болест? Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2015, 10:42 
Модератор
Аватар

Здравейте,
една дразнеща, по-често нощна кашлица, би могла да бъде част от симптомите на рефлукса. Гъбичките не са водещ признак, а последствие. За диагнозата рефлукс са нужни повече признаци и някои специфични изследвания. За жалост изследване на рН на хранопровода се прави съвсем ограничено и недостатъчно в България. Ние все още разчитаме на рентгена, а някои педиатри - и на ехографията.

Моят съвет е да лекувате гъбичките и да продължите с нормалното хранене. Не съм много наясно, но може би трябва да обърнете внимание на кърмата си, ако тя все още е голяма част от дневната дажба. Продължителното кърмене има своите предимства, но често зависи и от нейните качества.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2016, 16:28 

ЗДРАВЕЙТЕ,ПРОФЕСОРЕ.ДЪЩЕРЯ МИ Е НА 6 ГОДИНИ И НА 3 ГОДИНИ И ПОЛОВИНА И ОТКРИХА ГЕРБ.БЛИЗО ГОДИНА ПИ МОТИЛИУМ И ВСЯКАКВИ СИМПТОМИ ОТШУМЯХА ДО ЯНУАРИ ТАЗИ ГОДИНА КОГАТО ПАК ЗАПОЧНА ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ.ЗА ТРИ МЕСЕЦА ЛЕЖАХМЕ ЧЕТИРИ ПЪТИ В БОЛНИЦА.ПРИЛИВАТ НЕЩО ВЕНОЗНО И ТЯ КАТО С ВЪЛШЕБНА ПРЪЧИЦА СПИРА ДА ПОВРЪЩА И СТАВА МНОГО ЖИЗНЕНА.МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ ЗАЩОТО БУКВАЛНО ЖИВЕЕМ В БОЛНИЦАТА.ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ЗА ДА НАПРАВИМ ПРИ ВАС НУЖНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ ТРЯБВА ЛИ ДА ВЗЕМЕМ НАПРАВЛЕНИЕ ЗА ХОСПИТАЛИЗАЦИЯ?И СЛЕД КАТО СЕ УСТАНОВИ ДИАГНОЗАТА МОЖЕ ЛИ ДА ИДВАМЕ ПРИ ВАС НА ПРЕГЛЕДИ?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2016, 15:55 
Модератор
Аватар

Здравейте, в детската патология на хранопровода следваме едно правило - ако лекарственото лечение на дадено заболяване не действа в период 4 - 6 месеца, трябва да се мисли за операция. Потърсете ме на 0888 373 857, да уговорим преглед, изследвания и да вземем решение. То зависи от резултатите от изследванията.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2016, 02:42 

Здравейте,
аз съм майка на 6-месечно бебе, оперирано от атрезия на хранопровода с фистула.Операцията и възстановяването минаха добре, но детето все още повръща след хранене. На контролния преглед с контрастно изследване откриха ГЕР, казаха, че няма стеноза. Изписаха Фамотидин и Мутилиум, но повръщането не отшумя дори докато и давах лекарствата. Малката вече е захранена, но от няколко дни прогресивно намалява обема храна, който приема, и когато и давам твърда храна плаче доста. Притеснена съм да не би да става въпрос за стеноза и евентуално бужиране. За какви признаци трябва да внимавам ? Може ли това нежелание да яде да се дължи на ГЕР,а не на операцията? Благодаря предварително

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]